Litt av hvert i hverdagen

Tur i åsen vår, og det nærmeste vi kom fugl i dag var disse sporene. Det lille snølaget var helt nytt, så spora var nesten varme enda :) Gutta markerte, og jeg syns jeg hørte vingeslag i vinden. Kan ikke alltid ha fuglekontakt heller.....Vi så forresten en flaggspett, men den "teller" ikke ;-)
0 0
Vi kom hjem fra tur, og det er nesten som om våren lurer seg litt fram nå....gikk stien over jordet for å se om noen av rådyra oppholdt seg i dalen. Det gjorde de! Der er det lunt, og de lå og samlet varme og krefter for å stå i mot kulda som er om nettene for tiden. Lurt det! Ikke så vanskelig å se på sporene her nede at det er mange dyr som holder til her! Bare rådyrspor.
1 0
Stemningen blir fin når gradene kryper nedover og et lett "tåkelag" fra snømaskinen i slalombakken i nærheten står på døgnet rundt! Alle trær og busker er belagt.
0 0
Nå har vi mange rådyr rundt husveggen! En liten tur ut på jordet så jeg 3X3 stykker! Hundene liker å vite at de holder seg unna :))
0 0
Resultater av stormen "Dagmar" 2.juledag. Mange trær bukket under, men noen har ikke falt helt ned enda. Håper bare ikke det skjer når jeg går under dette, midt på stien vår.
0 0

Nyeste kommentarer

20.02 | 14:24

En meget imponerende slektstavle, så gøy å lese. Tror hun Ingerbor må ha inspirert Den katolske kirke med den sveisen når de skulle lage hatt til Paven!

...
13.02 | 18:21

Blir det en ny hund i "nærmiljøet" snart, kanskje? Ha en fortsatt god vinter!

...
09.01 | 16:40

hei Astrid,så fine hunde figurer.jeg vil gjerne bestille en med pointer og gordonsetter i stand.

...
30.12 | 17:57

Hei! Ta kontakt via mail eller tlf. Lykke til med valpen!

...